Toyota Türkiye'de Üretime Ara Veriyor
Otomobil üreticisi Toyota, Sakarya'da ki fabrikasında bakım ve onarım nedeni ile üretime geçici olarak ara vereceğini duyurdu.

Toyota, üretime geçici olarak ara vereceğini duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda da Türkiye'deki üretime ara vermek zorunda kalmıştı. Çip krizinden etkilenen Toyota, 7-12 Mart 2022 tarihleri arasında üretim yapmama kararı almıştı. Şimdi ise Sakarya’daki fabrikasında üretime geçici olarak ara vereceğini duyurdu. 

1-14 Ağustos 2022 tarihleri arasında üretim yapmayacağını açıklayan Toyota, bu süreçte planlı bakım, onarım ve revizyon çalışması yapılacağını duyurdu. Toyota, Sakarya’da ürettiği araçların ciddi bir bölümünü ihraç ederek 150 ülkeye teslimat yapıyor. Hatta, geçtiğimiz yıl yapılan açıklamaya göre üretilen 230 bin otomobilin 188 bin tanesi yurt dışına gönderilmişti. 3,8 milyar dolar ihracat yapan Toyota Otomotiv, Türkiye’nin en büyük ikinci ihracatçısı olarak tarihe geçti.

3,8 milyar dolarlık ihracat geliri ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TIM) tarafından Türkiye’nin İkinci Büyük İhracatçısı olarak ödüllendirilen otomotiv üreticisi, bugüne kadar sergilediği üretim ve ihracat performansını her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Kaynak: Tele1

Burdur'luyum diyen ve Burdurlu olduğunu söyleyenlerin web sitesi Burdur'daki olağanüstü bilgilerden yararlanabilmesi için doğru ve yayınlayıcı bir yaklaşımla hazırlanmıştır.

Burdur Üyeleri Ne Diyor?

https://burdurluyum.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!
Burdur'da | Burdur Medya | Web Link | Blog