Sosyal Pazarlama Nedir?
Sosyal pazarlama, pazara tüketici gözünden bakmayı sağlar. Böylece, müşteri davranışı kolay tespit edilerek büyük ölçüde başarı sağlanır.

Sosyal pazarlama, bir ürün ya da hizmeti sunarken topluma faydalı olacak şekilde kitlelerin davranışını etkilemektir. Ürün ya da hizmetler hakkında tüketicilerin, tutumunu olumlu yönde değiştirmek ve inancını arttırmak adına yapılan bir pazarlama stratejisidir. Bu stratejide, öne çıkan kitlesel satışı ön plana alan ve doğrudan pazarlama yapabilmeyi hedefleyen reklam ve halkla ilişkileri besleyen bir süreç yürütülmesidir. Bu tür çalışmalar, bir ürün ya da hizmeti sunarken topluma faydalı olacak şekilde kitlelerin davranışını etkilemektir. 

Sosyal Pazarlama Nedir?

Sosyal pazarlama daha çok tüketicinin gözünden bakabilmeyi sağlamaktadır. Tüketicilerin, ürün ya da hizmetler ile ilgili yaşadığı soruna çözüm getirerek çok daha iyi bir noktaya taşıyabilmek için; tercih edilen sosyal pazarlama yöntemi toplumun fayda sağlayabileceği uygulamaları ortaya koymaktadır. Örnek verilecek olursa cam şişe sularının topluma daha çok pompalanması; plastik şişe sularının yavaş yavaş tüketim alışkanlıklarından uzaklaştırılması sosyal pazarlamadır. Bunun en önemli sebebi plastiklerin dünya üzerinde yok olabilmesi en zor materyallerden biri olmasıdır. 

Cam ürünlerin ise geri dönüşüme giderek sağlıklı olmasından kaynaklanarak; kullanımının artmasının istenmesi gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak ülküsünden geldiği anlatılmalıdır. Toplumu yönlendiren bilgi paylaşımı gelecek dönemde oluşan kitle pazarlamanın gücünü belirler. Sosyal medya ve e-bülten yayıncılığını ile bilinçli ve etkin olmak gereklidir. Facebook, twitter veya linkedin gibi hesapları en verimli şekilde kullanın. E-Bülten yayıncılığı ile ilgili kişilerin posta kutularına ulaşarak haberdar edin.

Burdur'luyum diyen ve Burdurlu olduğunu söyleyenlerin web sitesi Burdur'daki olağanüstü bilgilerden yararlanabilmesi için doğru ve yayınlayıcı bir yaklaşımla hazırlanmıştır.

Burdur Üyeleri Ne Diyor?

https://burdurluyum.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!
Burdur'da | Burdur Medya | Web Link | Blog